Переговори про перемир'я продовжаться завтра: що вимагатимуть від України

Переговори про перемир'я продовжаться завтра: що вимагатимуть від України

Державний секретар США Марко Рубіо і спеціальні посланці Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог, як очікується, зустрінуться у Лондоні з міністрами закордонних справ і радниками з національної безпеки Франції, Німеччини, Великої Британії та України. Про це повідомляє Bloomberg.

«Україна, Британія, Франція, Сполучені Штати. Ми готові рухатися й надалі максимально конструктивно, щоб досягти безумовного припинення вогню з подальшим забезпеченням встановлення реального й тривалого миру. Безумовне припинення вогню має бути першим кроком до миру, і цей Великдень показав, що саме дії росії є причиною затягування війни», — заявив президент України Володимир Зеленський у понеділок на платформі X після телефонної розмови з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.

Зустріч є продовженням зустрічей у Парижі минулого тижня, де США поділилися пропозиціями щодо припинення вогню та укладення мирної угоди між росією та Україною. США готові послабити санкції проти москви і визнати контроль росії над українським Кримом як частину угоди.

Пропозиція США фактично заморозить лінію фронту у війні, а росія збереже фактичний контроль над більшістю інших територій на сході та півдні України, які зараз окуповані її військами. Мета України вступити до НАТО також не буде обговорюватися, хоча, за словами людей, знайомих з ходом переговорів, будь-яка угода повинна включати гарантії безпеки для Києва, щоб гарантувати, що угода відбудеться.

Рішення США визнати окупацію Криму росією потенційно підірвало б міжнародний порядок, встановлений після Другої світової війни, який протистояв тому, щоб одна країна забирала територію в іншої силою.

Зеленський неодноразово заявляв, що не поступиться територією росії.

«Існує дуже хороший шанс, що Україна і росія можуть досягти угоди цього тижня», — заявив Трамп журналістам у понеділок у Білому домі.

За його словами, відбулися хороші зустрічі щодо Росії та України.

Під час своєї передвиборчої кампанії Трамп заявляв, що на посаді президента він покладе край війні якнайшвидше. У п'ятницю він дав зрозуміти, що США можуть відмовитися від зусиль, спрямованих на припинення війни, якщо найближчим часом не вдасться укласти угоду про припинення російського вторгнення в лютому 2022 року. Хоча Трамп не назвав кінцевого терміну, Рубіо сказав, що Вашингтону потрібно «за лічені дні» зрозуміти, чи є угода «здійсненною в короткостроковій перспективі».

Міністерство оборони росії заявило в понеділок, що відновило військові дії після закінчення 30-годинної паузи на Великдень, оголошеної путіним. Зеленський назвав короткочасне припинення вогню рекламним трюком кремля і закликав росію погодитися на продовження перемир'я до 30 днів як перший крок до мирної угоди.

У понеділок путін заявив, що готовий розглянути пропозицію Києва уникнути ударів по цивільних об'єктах і відкритий до двосторонніх переговорів з Україною з цього питання.

Речник кремля дмитро пєсков заявив раніше в той же день, що Росія вітає позицію адміністрації Трампа, яка виключає можливість членства України у військовому альянсі НАТО.

«Звичайно, ми задоволені цим», — сказав він.

Росія заявила, що прийме пропозицію про перемир'я на Чорному морі, обговорену на переговорах під керівництвом США в Саудівській Аравії минулого місяця, лише в обмін на поступки щодо послаблення санкцій проти ключового державного банку. Україна заявила, що підтримує перемир'я беззастережно. Путін чітко дав зрозуміти, що не погодиться на повне перемир'я доти, доки не буде прогресу в досягненні остаточної мирної угоди, яка б відповідала російським військовим вимогам.

Читати на The Page