Facebook Pixel

США та Китай підписали часткову торговельну угоду

Автор

США та Китай підписали перший пакет документів у рамках торгової угоди між країнами. Це сталося у середу, 15 січня, передає Reuters.

Остаточно врегулювати конфлікт країни зможуть після успішних переговорів щодо другої фази торговельної угоди. Ці переговори вже тривають, повідомив в інтерв'ю Fox Business Network віцепрезидент США Майк Пенс.

Відповідно до підписаних документів, Пекін повинен збільшити імпорт товарів зі США щонайменше на $200 млрд протягом двох років. У зв'язку з цим США відмовляються вводити додаткові обмеження щодо Китаю, повідомляють ЗМІ.

Перший пакет документів не передбачає скасування всіх мит на китайські товари, але частково це може бути враховано у другій фазі, заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

У четвер після підписання проміжної торгової угоди між США та Китаєм ціни на нафту еталонних марок почали підвищуватися, пише «Інтерфакс». Так, Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчала до $64,4 за барель. Це на $0,43 (0,67%) вище за ціну закриття попередньої сесії. А ф'ючерс на WTI на лютий на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі подорожчав на $0,41 (0,71%) — до $58,2 за барель.

Як зазначала газета Financial Times, угода між Китаєм та США покладе край торговій війні між Пекіном і Вашингтоном, яка тривала майже два роки. Крім того, на фінансових ринках відбувалися значні коливання через конфлікт, тому його розв'язання дасть перепочинок інвесторам.

Контекст. Торгові відносини США та Китаю напружені вже давно. Зокрема, після приходу в Білий дім президента Дональда Трампа країни підвищили тарифи на імпорт товарів один до одного. З кінця вересня 2018 року почали діяти американські мита в розмірі 10% на товари з КНР, обсяг імпорту яких складає $200 млрд у рік.

У грудні 2018-го США та Китай домовилися про «перемир'я» в торговій війні. Але вже в травні 2019 року повернулися до неї знову. США вчергове підняли мита на китайський експорт обсягом $200 млрд – з 10% до 25%. Пекін відповів підвищенням обмежень на ввезення товарів із США обсягом $60 млрд.

Подякувати 🎉