«Цей трубопровід не відбудеться». США попереджають учасників проєкту «Північний потік – 2»

Будівництво газопроводу. Фото: Nord Stream 2 / Thomas Eugster

Будівництво газопроводу. Фото: Nord Stream 2 / Thomas Eugster

Уряд США зв'язується з європейськими компаніями-учасниками будівництва газопроводу «Північний потік — 2» і попереджає їх про загрозу санкцій. Про це повідомило німецьке агентство DPA з посиланням на представника американського уряду.

«Цей трубопровід не відбудуться. США не хочуть вводити санкції проти європейських компаній. Ми попереджаємо їх і даємо їм час вийти», — сказав джерело. На його думку цей газопровід є «геополітичним проєктом, який Росія буде використовувати для шантажу європейських країн».

Контекст. У вересні держсекретар США Майк Помпео говорив: «Ми сподіваємося, що будівництво газопроводу «Північний потік — 2» не буде завершено, ми працюємо над тим, щоб переконатися, що буде створена коаліція, щоб перешкодити цьому. Ми сподіваємося, що уряд Німеччини прийде до такої ж думки, через те, що сталося з Навальним, або через реальні наслідки для безпеки, які може викликати залежність від російського газу».

Telegram Logo

Держдепартамент США 20 жовтня оголосив про розширення санкцій проти газопроводу «Північний потік — 2». Оператор його будівництва нарахував не менше 120 компаній, що потрапляють під них. Компаніям забороняється надавати послуги, товари або фінансування для модернізації або установки обладнання на судах, які будуть працювати на проєкт.

Отруєння і госпіталізація Олексія Навального стали спусковим гачком для відмови ФРН від проєкту «Північний потік — 2». Канцлер Ангела Меркель була одним із затятих прихильників добудови російського проєкту. Однак історія з відомим опозиціонером похитнула навіть її впевненість.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини