Facebook Pixel

Справу про повернення акцій Приватбанку ексвласникам відклали до прийняття рішення про націоналізацію

Госпсуд Києва вирішив відкласти розгляд позову ексвласників Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій до вирішення іншої подібної справи в Україні. Про це заявив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук, передає кореспондент The Page.

За його словами, суддя Людмила Шкурдова 16 жовтня призупинила розгляд справи до моменту, поки не буде винесе рішення у справі про відміну націоналізації банку, яка повинна розглядатися в Апеляційному суді. При цьому Григорчук підкреслив, що суддя Шкурдова винесла таке рішення без відома сторін.

«Після того як буде розглянуто спір в суді адміністративної юрисдикції, виходячи зі змісту цієї ухвали, яку ми отримали сьогодні, буде продовжено слухання за цим позовом... Але коли апеляція прийме рішення – невідомо», – сказав він.

Telegram Logo

Ще у квітні цього року Окружний адміністративний суд Києва за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію Приватбанку. Кабмін, Нацбанк і сам банк у травні оскаржили це рішення. Воно повинне слухатися в Шостому Апеляційному адміністративному суді.

Як зазначив Григорчук, провадження у цій справі в апеляційному суді досі не відкрито з невідомих причин. Таким чином, апеляція затягує ухвалення рішення щодо Приватбанку.

Контекст

  • У грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк і вклала в капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Уряд у цьому рішенні посилався на пропозицію Нацбанку та ексакціонерів Приватбанку (в 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов).
  • На початку 2018 року детективи міжнародної компанії Kroll провели незалежний аудит Приватбанку. Вони з'ясували, що протягом десяти років до націоналізації банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, які завдали йому $5,5 млрд збитків. А перед націоналізацією понад 95% кредитів віддали сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами і групами афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини