Спекулянти вивели з ОВДП 2 млрд грн лише за два дні

З початку поточного тижня спекулятивний капітал вивів з державних боргових паперів внутрішньої позики (ОВДП) 2 млрд грн.

«Іноземні інвестори продовжують виходити з ОВДП (вже 2 млрд грн з початку тижня злили), а напередодні [26 травня — ред.] був катастрофічно низький попит на папери під час розміщення Мінфіном держоблігацій. Мінфіну вдалося залучити лише 1 млрд грн», — пише керівник аналітичної групи Forex Club Андрій Шевчишин.

Цей фактор вплинув на ослаблення курсу гривні, який вранці в середу подолав позначку 27 гривень за долар.

Telegram Logo

«Сьогодні також відбулися купонні платежі за ОВДП на суму 2,2 млрд грн, частина яких також вийде на міжбанк і буде спрямована на купівлю валюти. Крім цього, напередодні було відшкодовано ПДВ, що дало експортерам живу гривню та відвернуло від продажу валюти на міжбанку», — додав Шевчишин.

На його думку, тиск на курс чинить також попит на валюту з боку нерезидентів та імпортерів, а також слабка пропозиція валюти від експортерів в умовах низької ліквідності валютного ринку. Унаслідок цього спостерігається чиста перевага покупців валюти над продавцями, що й рухає ринок угору.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ймовірно, найближчим часом гривня продовжить свій спадний рух і зміцниться нижче психологічної позначки 27 грн за долар, увійшовши в коридор 26,9-27,2», — зазначив аналітик.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини