Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Маска заявили про неможливість оплати роботи Starlink в Україні. Просять допомоги в Пентагону

SpaceX не фінансуватиме роботу Starlink в Україні, просить допомоги у Пентагону.  Фото: Flickr

SpaceX не фінансуватиме роботу Starlink в Україні, просить допомоги у Пентагону. Фото: Flickr

Компанія SpaceX американського мільярдера Ілона Маска звернулася до Міністерства оборони США з проханням профінансувати послуги супутникових інтернет-терміналів Starlink в Україні. Про це повідомляє CNN.

Станом на сьогодні українській стороні було передано майже 20 тис. терміналів Starlink. Маск оцінив вартість операції у $80 тис. Він очікує, що до кінця поточного року ця сума зросте до понад $100 тис.

Як повідомляє телеканал, у вересні SpaceX направила до Пентагону листа з попередженням щодо можливого зупинення фінансування служби в Україні. Окрім того, компанія попросила американське оборонне відомство взяти ці витрати на себе. У зверненні SpaceX зазначає, що до кінця 2023 року послуги обійдуться в понад $120 млн і приблизно $400 млн протягом наступних 12 місяців.

Quote«Ми не в змозі надалі дарувати Україні термінали або фінансувати наявні термінали впродовж невизначеного часу», — написав у листі Пентагону директор із державних продажів SpaceX.

Окрім того, як інформує CNN, SpaceX передав Пентагону прямий запит від командувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, про який раніше не повідомлялося. У ньому українська сторона просить про надання ще майже 8 тис. терміналів Starlink.

Quote«SpaceX стикається із жахливо складними рішеннями. Я не думаю, що вони мають фінансову можливість надати якісь додаткові термінали чи послуги, як просив генерал Залужний», — зазначив в окремому супровідному листі зовнішній консультант, який працює на SpaceX.

Як на рішення SpaceX по Starlink відреагували в Пентагоні

Прохання SpaceX обурило вище керівництво американського оборонного відомства. Один із високопосадовців міністерства зазначив у коментарі CNN, що SpaceX має «нахабство виглядати героями», тоді як інші платять так багато, а тепер виставляють їм рахунок на десятки мільйонів на місяць».

Згідно з даними SpaceX, які компанія передала Пентагону, приблизно 85% із 20 тис. терміналів Starlink в Україні було повністю або частково оплачено такими країнами, як-от США та Польща, чи іншими організаціями. Ці організації також оплачують приблизно 30% вартості послуги супутникового інтернету, яка, за даними SpaceX, коштує до $4,5 тис. на місяць.

Контекст. Новина з’явилася на тлі повідомлень про масштабні перебої в роботі Starlink в Україні.

Нагадаємо: раніше цього місяця Маск придумав, як зупинити російсько-українську війну. Для цього, на його думку, Україні варто віддати Крим російським окупантам і забезпечити водопостачання півострова. Також мільярдер вважає за потрібне провести повторні «референдуми» на окупованих територіях. Про те, як на слова Маска відреагували Україна та світ, ми писали тут.

Невдовзі після «українського скандалу» засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск висловився також і щодо конфлікту між Тайванем і Китаєм і запропонував своє бачення його розв'язання.

Від себе зазначимо, що лист було направлено до Пентагону ще минулого місяця, до скандалу з твітами про Україну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини