Facebook Pixel
IT

SpaceX розширила зону покриття супутникового інтернету Starlink

Компанія Ілона Маска SpaceX вивела на орбіту ще 53 супутники Starlink за допомогою ракети-носія Falcon 9. Старт відбувся з майданчика на базі ВПС США Ванденберг (штат Каліфорнія) о 01:09 14 травня за київським часом.

Усі запущені супутники вже розгорнуті на низькій навколоземній орбіті. Цей пуск виявився 53-м у поточному році у світі і 28-м – у США. Для ракети Falcon 9 це була 19 місія цього року. Загалом вона виконала вже 153 місії та 134 послідовні успішні запуски.

Після того, як завершилося розгортання нової партії супутників, SpaceX повідомила, що наступний запуск Falcon 9 відбудеться за 22,5 години. Ракета знову виведе на орбіту 53 супутники.

SpaceX також оголосила, що зараз інтернет-сервіс Starlink доступний у 32 країнах. Україна названа країною, де доступ готується.

photo-2022-05-14-09-44-24.jpg

Компанія заявила, що інтернет-сервіс не буде доступний у Росії, Білорусі, Кубі, Венесуелі, Ірані та Афганістані.

Апаратне забезпечення для користувача Starlink зараз коштує 599 доларів із щомісячною абонентською платою 110 доларів.

Нагадаємо, що з 28 лютого Україна отримала «тисячі терміналів» для супутникового інтернету Starlink як допомогу Ілона Маска у війні із Росією. Значну частину постачання забезпечило USAID. Терміналами користуються військові, «Укрзалізниця», держструктури та інтернет-провайдери. Устаткування продовжує надходити

20 квітня регулятор у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та послуг поштового зв'язку (НКЕК) дозволив під час воєнного стану використати термінали Starlink усім категоріям користувачів, а не лише критичній інфраструктурі.

27 квітня в Україні зареєстровано офіційне представництво – Starlink Ukraine.

Наразі будь-який українець може замовити термінал на сайті Starlink, внісши депозит у 99 доларів. Але за умов війни доставити в Україну його практично неможливо. Можна, наприклад, сплатити за доставку до Польщі, а звідти привезти його самостійно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉