Facebook Pixel

Starlink відкриває своє представництво в Україні — Мінцифри

Глобальна супутникова система Starlink компанії SpaceX відкриває своє представництво в Україні.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Зараз Україну майже неможливо уявити без сучасної технології Starlink. І ця технологія стане ще доступнішою для українців», — наголосив Михайло Федоров.

photo-2022-04-19-15-08-29.jpg

Глава Мінцифри доручив держорганам провести всі необхідні процедури в найкоротший строк. Це стосується атестації, вимірювання та надання частот для поширення інтернету від SpaceX.

Федоров уточнив, що зараз в Україні працюють понад 10 тис. терміналів Starlink. Вони забезпечують зв'язок для ЗСУ, важливих об'єктів енергетики та телекомунікацій, медустанов, фермерів і мешканців звільнених населених пунктів.

Раніше Федоров пояснив, що в деяких звільнених районах супутникова система Starlink забезпечує мобільний інтернет, який роздають вежі мобільного зв'язку.

Зазначимо, що цивільним особам заборонили підключати Starlink в Україні. У Держспецзв'язку пояснили, що супутникові сигнали можуть заважати роботі радіорелейних систем зв'язку ЗСУ, що під час війни набуває надзвичайної важливості. Обладнання стане доступним для звичайних громадян після відповідних досліджень і дозволів держорганів. Масове використання терміналів Starlink стане можливим лише після війни.

Нагадаємо, що на початку квітня 2022 року в Україну відправлено 5 тисяч станцій для поширення сигналу Starlink. Вони покликані забезпечити зв'язок у разі пошкодження оптоволоконного або стільникового зв'язку під час війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉