Facebook Pixel

Маск ніяк не вгамується. Після України глава Tesla переключився на конфлікт між Тайванем та Китаєм

Невдовзі після «українського скандалу», засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск висловився також і щодо конфлікту між Тайванем та Китаєм та запропонував своє бачення його вирішення. В інтерв’ю FT він запропонував зробити Тайвань спеціальним адміністративним районом КНР за прикладом Гонконгу, пише Reuters.

Quote«Моєю рекомендацією… було б створити особливу адміністративну зону для Тайваню, яка була б досить привабливою, але, мабуть, не всіх би влаштувала. І можливо, і я думаю, ймовірно, що вони могли б дійти до більш м’якої домовленості, ніж з Гонконгом», — сказав він.

На його переконання, конфлікт через Тайвань є невідворотним. Він дорого обійдеться світові. За оцінкою Маска, у разі ескалації між країнами світова економіка може зазнати збитків у розмірі близько 30% її ВВП. Окрім того, бізнесмен має і власний інтерес, у Шанхаї розташовується його завод Tesla.

Контекст. Слова американського мільярдера суперечать офіційній політиці Сполучених Штатів. Президент Джо Байден неодноразово заявляв, що США захищатимуть Тайвань у разі вторгнення Китаю.

Нагадаємо: минулого тижня Маск вигадав, як зупинити російсько-українську війну. Для цього, на його думку, Україні слід віддати Крим російським окупантам і забезпечити водопостачання. Також мільярдер вважає за потрібне провести повторні «референдуми» на окупованих територіях. Про те, як на слова Маска відреагувала Україна та світ ми писали тут.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉