IT

SpaceX на порозі запуску глобального інтернету: деталі тесту Starlink

В американській компанії SpaceX, яка виробляє космічну техніку, розповіли подробиці бета-тестування супутникового інтернет-сервісу Starlink. За словами інженера компанії Кейт Тайс, зараз швидкість з'єднання становить понад 100 Мбіт/с і характеризується низькими рівнями затримок.

Як пише видання TechCrunch, у користувачів була можливість грати у мережеві онлайн-ігри, й швидкості завантаження вистачало для того, щоб відтворювати кілька HD-відеороликів одночасно і зберігати частину каналів для інших потреб.

Quote«Люди, які живуть у віддалених і сільських місцевостях і користуються інтернетом завдяки традиційному супутнику або стільниковому зв'язку, знають, що якість покриття та швидкість передачі даних там набагато гірше, ніж у супутникового інтернет-сервісу Starlink», — наголошує видання.

Варто зазначити, що результати, які показує Starlink на етапі бета-тестування, вже набагато перевищують можливості багатьох інтернет-сервісів. SpaceX хоче сформувати супутники на низькій навколоземній орбіті, щоб сигнал передавався набагато ближче до Землі.

Telegram Logo

Пізніше компанія планує зробити продуктивність системи Starlink ще потужнішою, з'явиться більше різних функцій і можливостей.

За словами Тайс, SpaceX нещодавно завершила створення першого міжсупутникового каналу зв'язку між космічними апаратами Starlink. Він дозволяє передавати сотні гігабайтів даних між супутниками завдяки оптичному лазеру зі швидкістю, яка перевищує доступні зараз аналоги. Така передача даних є однією з переваг мережі Starlink, яка використовуватиметься для підтримки з'єднань на орбіті Землі.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Варто також зазначити, що бета-тестування Starlink є доступним тільки для співробітників SpaceX. Наприкінці 2020 року програма стане доcтупною для всіх і буде оголошено регіони, жителі яких зможуть приєднатися до цього процесу.

Контекст. Starlink — це програма, яку компанія SpaceX створила з метою забезпечення ідеального зв'язку та бездротового доступу до інтернету по всьому світу з допомогою мережі з тисяч супутників на низькій орбіті Землі. У планах компанії — до середини 2020-го вивести на орбіту загалом 12 тис. супутників.

Точна дата початку надання послуги ще невідома, але вебсайт Starlink уже збирає електронні листи від потенційних клієнтів. За словами Маска, оформлення замовлення на сайті займатиме менше ніж хвилину. SpaceX також збирається розкрутити бізнес проєкту Starlink, який зростає, щоб виділити його у самостійну компанію, яку потім планують вивести на біржу.

У липні Федеральна комісія зі зв'язку США схвалила експлуатацію роутера для доступу до супутників роздачі сигналу інтернет SpaceX, установка якого буде дуже простою.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини