Facebook Pixel

SpaceX планує зробити Starlink окремою компанією і вивести її на біржу

Американський виробник космічної техніки SpaceX збирається розкрутити зростаючий бізнес проєкту Starlink, щоб виокремити його в самостійну компанію та вивести її на біржу.

Як повідомляє TechCrunch, операційний директор SpaceX Гвінн Шотвелл зазначила, що хоча SpaceX зараз є приватною компанією, «Starlink – це правильний вид бізнесу, який вона (SpaceX – ред.) може розвинути та зробити публічним». Наразі конкретних термінів для ІРО в компанії не озвучують, план щодо створення окремої компанії перебуває на початкові стадії.

Гендиректор SpaceX Ілон Маск минулого року повідомив, що, за попередніми підрахунками, Starlink зможе приносити приблизно $30 млрд прибутку щорічно. Ця сума і стане точкою відліку для оцінки майбутньої компанії.

Telegram Logo

Контекст. Starlink — це програма, створена з метою забезпечення ідеального зв’язку та бездротового доступу до інтернету по всьому світу за допомогою мережі з тисяч супутників на низькій орбіті Землі. Кожен апарат має найновіші антени, сонячну решітку та двигун Холла, що працює на криптоні. Для користувачів ця мережа надасть високу швидкість інтернету і постійне безперебійне покриття.

Компанія планує вивести на орбіту загалом 12 тис. супутників до середини 2020-х років, наразі виведено вже понад 240 одиниць.

Коментарі

Всі новини