Facebook Pixel

Сьогодні росія виробляє у 8 разів більше ракет Х-101, ніж до великої війни

росія у вісім разів збільшила виробництво ракет Х-101, одна з яких знищила київську дитячу лікарню «Охматдит» 8 липня 2024-го, ніж виробляла до лютого 2022 року. На думку експертів, ці ракети містять компоненти із західних країн, зокрема США. Про це пише Financial Times.

Що відомо про виробництво російських ракет Х-101

Зараз росія виробляє у вісім разів більше ракет типу Х-101, ніж напередодні повномасштабного вторгнення, а їхнє виробництво все ще залежить від компонентів із західних країн, зокрема США, навіть попри санкції.

Quote«Західні технології дозволяють будувати ці розумні ракети, які дозволяють терористичним атакам рф проходити повз нашу протиповітряну оборону», – сказала Олена Білоусова, керівниця дослідження санкцій Київської школи економіки.

Аналіз Financial Times показує, що російські компанії в 2023-му змогли купити на відкритому ринку та імпортувати через Китай запчастини, ідентичні тим, що раніше використовувалися для Х-101.

У 2021 році росія виготовила лише 56 ракет Х-101, тоді як у 2023-му – 420 ракет цього типу. Через санкції росія замінила деякі необхідні компоненти на аналоги цивільного призначення, які не мають тих класів стійкості та захисту, які зазвичай має забезпечувати електроніка для військових цілей.

Quote«Західні санкції працюють. путін не може виробляти найдосконалішу зброю. росія здатна виробляти великі кількості ракет, але якість багатьох дуже погана», – сказав Олександр Литвиненко, секретар Ради нацбезпеки і оборони України.

Нагадаємо, 8 липня 2024 року росія нанесла ракетний удар по Києву, зруйнувавши дитячу лікарню Охматдит та іншу цивільну інфраструктуру.

Подякувати 🎉