Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Слуга народу» внесла до Ради альтернативний законопроєкт про ринок землі

Автор

У Верховній Раді зареєстрували оновлений законопроєкт «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» №2178-10. Його ініціаторами виступили депутати зі «Слуги народу», зокрема голова профільного комітету Микола Сольський. Текст документа наразі відсутній.

Один з авторів законопроєкту повідомив агентству «Інтерфакс-Україна», що зміни торкнулися питання можливої купівлі землі нерезидентами. Більш детальніше розповідати про подробиці він відмовився, обіцяючи, що деталі оприлюднять на зустрічі в Раді у п'ятницю, 11 жовтня.

Контекст

  • 25 вересня у Раду внесли законопроєкт №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Він передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження земель сільгосппризначення всіх форм власності.
  • Також у першій редакції законопроєкту нерезиденти (за винятком країни-агресора) могли купувати українську землю на рівних з резидентами правах, лише за єдиної умови – створивши компанію-резидента.
  • Раніше пресслужба президента заявляла, що, найімовірніше, буде поетапне введення ринку землі. Тобто на першому етапі право придбати землю буде надаватися виключно українцям, а іноземці отримають таку можливість тільки на останньому етапі реформи. Президент Володимир Зеленський у четвер під час пресмарафону підтримав ідею, що якийсь час землю треба продавати лише українцям. Питання з іноземцями, які вже є орендарями української землі, поки що залишається неврегульованим.
  • Дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення закінчиться 1 січня 2020 року, якщо Верховна Рада знову його не продовжить.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини