Facebook Pixel

Україна забезпечувала щорічне зростання ВВП Польщі на 1-3% у 2022-2023

Україна забезпечувала щорічне зростання ВВП Польщі на 1-3% у 2022-2023 роках. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції 4 березня 2024-го.

Скільки грошей принесла Україна до бюджету Польщі за 2022-2023

  • €2 млрд – позика від європейського інвестбанку для польських регіонів і міст, що приймають українських біженців;
  • €0,6 млрд – Польща отримала від Єврокомісії у рамках програми ЄС для підтримки регіонів і міст, що приймають українських біженців;
  • €2,3 млрд – сплатили податків українські підприємці, що працюють у Польщі;
  • €4 млрд – витрати українців під час перебування у Польщі.
  • €749 млн – сума 43-х контрактів, які уклало Міністерство оборони України з польськими виробниками зброї.

Водночас Польща витратила €1,1 млрд на соціальну підтримку і освіту українських біженців.

Як повідомив Денис Шмигаль, українці зареєстрували 48,4 тис. власних компаній у Польщі. У країні також офіційно працевлаштований 691 українець.

Щодо блокування польськими фермерами кордону прем’єр-міністр України зазначив, що критично необхідна країні допомога надходить без перешкод.

Quote«Польща є нашим великим партнером. Попри протести польських фермерів, не зафіксовано жодного випадку блокування доставки в Україну зброї, військової техніки, гуманітарної допомоги, пального. І це важливо», – повідомив Шмигаль.

За словами Шмигаля, жодний вантаж, який був офіційно зареєстрованих як військова або гуманітарна підтримка, не затримали на польсько-українському кордоні.

Quote«Ми готові далі співпрацювати стосовно вже спільного контролю на пунктах пропуску і обміну базами даних, щоб мати надійну статистику експорту і транзиту українських товарів через Польщу. Так звані шляхи солідарності», – зазначив Денис Шмигаль.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉