Facebook Pixel

Скільки банків України готові працювати в умовах блекауту — дані НБУ

Більшість провідних українських банків здатні зберегти працездатність навіть у разі відключення електрики через російські обстріли. Серйозні обстріли російської енергетичної інфраструктури України навесні перевірили здатність українських банків працювати в умовах відключення електропостачання.

Про це розповів голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв'ю «Голосу Америки».

Quote«Сьогодні більш ніж 55% мережі системно важливих банків здатні працювати за будь-яких умов», — сказав Пишний.

Він пояснив, що у рамках програми Power Banking було створено загальнонаціональну мережу банківських відділень, оснащених резервними каналами зв'язку, включаючи зв'язок через Starlink, а також безперервні джерела енергопостачання, такі як генератори.

Quote«Ми протестували цю систему саме зараз, весною 2024 року, коли росія поновила ракетні атаки», — додає посадовець.

Пишний, який перебуває цього тижня у Вашингтоні для участі у весняних зборах МВФ та Світового банку, зазначає, що на зустрічах у рамках цих заходів центральні банки інших країн активно цікавляться досвідом України.

Quote«Багато хто із колег цікавиться нашим досвідом роботи в умовах війни, забезпечення безперебійної роботи, не дивлячись на обставини, в умовах активної фази війни, в умовах блекауту, адже блекаут може бути спровокований не лише ракетною атакою та ураженням енергетичної інфраструктури внаслідок обстрілу, але і кібератаками. Наш досвід є цікавим, і ми активно ним ділимось», — каже Пишний.

У Харкові, де російські напади призвели до масштабного знеструмлення, 121 банківське відділення Power Banking в місті та області працювали, заявив Пишний, але визнав, що стає складніше долати наслідки руйнувань, «адже росіяни вразили саме генерацію електроенергії, а також мережу транспортування струму».

Голова Національного банку України зазначає, що ініціатива Power Banking демонструє свою ефективність та успішно функціонує у кількох регіонах України.

Quote«Сьогодні ми бачимо що він функціонує там, де це необхідно. Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Сумська області в моменти блекауту працювали саме на протоколі Power Banking», — додає він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉