Скасування безвізу з ЄС: у МЗС повідомили про поточну ситуацію

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова. Фото: УНІАН

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова. Фото: УНІАН

У Міністерстві закордонних справ України не бачать загрози перегляду Європейським Союзом безвізового режиму з Україною, повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова в інтерв'ю «Голосу Америки».

Зараз немає ніяких підстав для можливого перегляду безвізу. Зараз є чітке розуміння й домашнє завдання для України на великому євроінтеграційному треку. Це пакет реформ, включно з боротьбою з корупцією й діяльністю незалежних антикорупційних органів. Майже всі відомства держави залучені до цього треку.

«Україна не отримувала від представників Європейського Союзу на офіційному рівні інформацію про перегляд безвізової політики щодо України. Певні заяви, які можуть звучати, це заяви політичних фігур», – повідомила вона.

Telegram Logo

Контекст. 17 вересня Верховна Рада затвердила представників парламенту до складу комісії з проведення конкурсу на посаду глави САП. Спершу, 3 вересня, парламент не зміг призначити своїх представників.

Ключові європейські держави та Всесвітній банк письмово звернулися до Верховної Ради й попередили про проблеми в проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького. А євродепутатка від ФРН, заступниця глави делегації парламентського комітету з питань співробітництва ЄС та України Віола фон Крамон заявила, що в Європарламенті бачать ризик скасування безвізового режиму для українців і отримання наступного траншу фінансової допомоги.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Пізніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що він упевнений у тому, що загрози для безвізу з ЄС немає.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини