Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Безвіз з ЄС: Шмигаль впевнений, що загрози немає

Шмигаль заявив, що безвізовий режим з ЄС не скасовується. Фото: УНІАН

Шмигаль заявив, що безвізовий режим з ЄС не скасовується. Фото: УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що затвердження Верховною Радою членів комісії з проведення конкурсу на посаду глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) не вплине на безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом.

Про це Шмигаль заявив у парламенті під час години запитань до уряду.

«Безвіз» не скасовується. Наші міжнародні колеги з Європейського Союзу та Сполучених Штатів абсолютно відверто заявляють про необхідність проведення прозорого конкурсу. Ми дотримувалися всіх процедур, які прописані правилами й українським законодавством. Далі залишається питання до відкритості та прозорості конкурсу».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Прем'єр-міністр також висловив упевненість у тому, що конкурс пройде в рамках чинного законодавства.

Варто зазначити, що прозоре й таке, що відповідає критеріям, обрання глави САП є однією з умов надання Євросоюзом 600 млн євро макрофінансової допомоги. Це також є одним із критеріїв механізму зупинення безвізу з ЄС.

Контекст. 17 вересня Верховна Рада затвердила представників парламенту до складу комісії з проведення конкурсу на посаду глави САП. Першого разу, 3 вересня, парламент не зміг призначити своїх представників.

Ключові європейські держави та Всесвітній банк письмово звернулися до Верховної Ради й попередили про проблеми в проєкті рішення щодо процедури зміни керівника САП Назара Холодницького. А євродепутатка від ФРН і заступниця глави делегації парламентського комітету з питань співробітництва ЄС та України Віола фон Крамон заявила, що в Європарламенті бачать ризик скасування безвізового режиму й отримання наступного траншу фінансової допомоги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини

Що ховається за позначкою «натуральна косметика»?

style
партнерський матеріал