Україна виконала лише половину умов ЄС для кредиту на мільярд євро

Фото: pixabay / arembowski

Фото: pixabay / arembowski

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію меморандуму та кредитної угоди між Україною та Європейським Союзом щодо отримання від нього 1,2 млрд євро.

Як повідомили в пресслужбі глави держави, реалізація меморандуму та угоди допоможе Україні отримати додаткову допомогу від Євросоюзу. Гроші спрямують на підтримання макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ у країні.

Програма допомоги триватиме 12 місяців і передбачає два транші по 600 млн євро кожен. Виділення першого траншу є можливим після набуття документами чинності.

Telegram Logo

Про що йдеться в меморандумі?

У меморандумі мовиться про загальні передумови виділення Україні кредитних коштів Євросоюзом. Меморандум також містить перелік і опис заходів у рамках здійснення структурних реформ, які потрібні для того, щоб отримати другий транш допомоги.

Зокрема, йдеться про заходи, які стосуються медичних закупівель, реформ податкової та митної служб, функціонування судової системи, державного управління, корпоративного управління державними підприємствами, функціонування ринку газу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. 23 липня стало відомо про те, що Євросоюз надасть Україні макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро. Меморандум і кредитну угоду підписали 23 липня під час візиту прем'єр-міністра Дениса Шмигаля до Брюсселя.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини