Facebook Pixel

Верхня палата парламенту Швейцарії проголосувала за реекспорт зброї в Україну

Сенат Швейцарії підтримав поправку до закону про військові матеріали. Це допоможе розблокувати реекспорт зброї в Україну.

Про це повідомляє пресслужба парламенту Швейцарії.

Поправку підтримали 22 депутати, проти виступили 17 сенаторів, ще четверо утрималися.

Quote«Рада кантонів хоче дозволити іншим країнам передавати військову техніку, куплену у Швейцарії, за певних умов. Рада ухвалила відповідну парламентську ініціативу Комісії з безпекової політики. Законодавчий проєкт, що ґрунтується на іншій ініціативі, уже перебуває на стадії розроблення», — йдеться в заяві.

Сенат Швейцарії пропонує, щоб договір про заборону реекспорту зброї був обмежений 5 роками. Ще однією умовою є те, що країна, яка хоче передати зброю швейцарського виробництва, не має бути стороною конфлікту, порушувати права людини та не здійснювати своє право на самооборону.

Додамо, що рішення про реекспорт зброї не ухвалено остаточно, тепер нижня палата парламенту Швейцарії має проголосувати за цю ініціативу.

Нагадаємо, що уряд Швейцарії в середу, 24 травня 2023 року, погодився перепродати Німеччині 25 удосконалених бойових танків Leopard 2, щоб надати більше військової допомоги Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉