12 квітня 2023 року комісія Міністерства культури та інформполітики з приймання-передавання державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» нарешті змогла потрапити до одного з приміщень, яким безоплатно користувалися представники УПЦ Московського патріархату.
Про це сповіщає пресслужба відомства.
«Фіксуємо заявою про злочин за ст. 298 ККУ «Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини», — йдеться в повідомленні.
Також Мінкульт продемонстрував наслідки безоплатного користування Лаврою представниками УПЦ МП.
Фото яскраво демонструють, до якого стану довели об'єкти культурної спадщини московські батюшки. Камера фіксує безлад у приміщеннях Лаври. Зокрема, вирвані дроти, пошкоджену стелю, будівельне сміття.

наслідки безоплатного користування Лаврою представниками УПЦ МП

наслідки безоплатного користування Лаврою представниками УПЦ МП
Комісія зафіксувала факти руйнації об’єктa культурної спадщини, який є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення та звернулася до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину за ознаками ч. 2 ст. 298 Кримінального кодексу України (умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їхніх частин).
Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі від 2 до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Наразі приміщення опечатані представниками заповідника. На місці працюють слідчі.
Контекст. На початку березня стало відомо, що заповідник «Києво-Печерська лавра» розриває договір оренди територій і будівель із представниками УПЦ Московського патріархату. Йдеться про споруди нижньої Лаври, де розташований чоловічий монастир. Договір про оренду Успенського собору, що входить до списку будівель верхньої Лаври, закінчився 31 грудня 2022 року. З 5 січня храм повернули в управління держави. Попри вимогу залишити територію Лаври місцеві священники УПЦ МП відмовилися йти і далі проводять богослужіння. 29 березня стало відомо, що ПЦУ призначила намісника в Києво-Печерській лаврі та попросила приміщення для богослужінь.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також