Facebook Pixel

Що загрожує роботодавцям за порушення правил мобілізації

Роботодавці можуть видавати повістки військовозобов'язаним, стверджують у Міністерстві оборони України. Крім того, на них покладається обов'язок доставляти своїх співробітників до військкоматів.

Про це повідомив юрист практики військового права Данило Гончаренко в коментарі «РБК-Україна».

З 18 травня 2024 року почали діяти нові положення закону про мобілізацію, які зобов'язують усіх військовозобов'язаних оновити свої особисті дані протягом 60 днів. Крім того, постановою №560 встановлено процедури щодо проведення військово-лікарської комісії, видачі повісток та інших аспектів.

Quote«У зв’язку з прийняттям нового закону щодо внесення змін до законодавства про мобілізацію, підприємства, установи та організації мають більш активно сприяти мобілізації. Вони зобов’язані вести військовий облік працівників, видавати повістки та виконувати мобілізаційні розпорядження», — пояснює Данило Гончаренко.

Згідно з постановою Кабміну «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», штрафи можуть бути накладені за такі порушення:

  • ненадання списків громадян, які підлягають приписці до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
  • прийом на роботу призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які не перебувають на військовому обліку;
  • незабезпечення оповіщення цих осіб про їх виклик;
  • перешкоджання їх швидкій явці на збірні пункти та призовні дільниці;
  • несвоєчасне подання деяких документів для ведення військового обліку;
  • ненадання відомостей про таких осіб.

Покарання за порушення пов'язані з військовим обліком з боку юридичних осіб передбачено статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це може містити накладення адміністративного штрафу відповідно до встановлених норм і процедур, встановлених цим Кодексом.

Quote«Штрафи за це становлять від 34 000 до 59 500 гривень. Штрафи стягуються з керівників підприємств», — зауважує юрист.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉