Facebook Pixel

Що тривожить українців — опитування

За час широкомасштабного вторгнення почуття тривоги стало постійним супутником мільйонів людей в Україні. У липні 2023 року Міжнародна організація з міграції (МОМ) запустила опитування «Твої почуття теж важливі» серед українців щодо їхніх нинішніх тривог. Опитування проходило в два способи: онлайн на сайті та офлайн у колективних центрах МОМ та кав’ярнях Києва, Львова, Одеси, Тернополя, Херсона, Дніпра та Харкова.

Quote«Ігнорування тривожності лише посилює її. Звернення за професійною допомогою до спеціалістів допомагає легше і швидше позбутися тривожності і навчитися її контролювати», — каже Хатем Марзук, менеджер проєктів із психічного здоров'я та психосоціальної підтримки Представництва МОМ в Україні.

Опитування тривало протягом двох місяців. За його результатами психологи МОМ виокремили найпоширеніші причини тривог серед українців. Зокрема:

  • 40% — втрата дому або страх його втратити
  • 15% — страх за безпеку та майбутнє дітей
  • 13% — втрата близьких
  • 10% — вигорання та страх за майбутнє
  • 9% — сварки з рідними
  • 7% — проблеми зі сном

Спираючись на результати опитування, кризова психологиня гарячої лінії психологічної підтримки МОМ Марія та амбасадорка інфокампанії «Твої почуття теж важливі» Ната Жижченко (лідерка гурту ONUKA) записали ролик, в якому озвучили тривоги українців та українок. Ната поділилася власними переживаннями щодо війни, а кризова психологиня Марія надає експертні поради, як із ними впоратися. У відео співачка та психологиня наголосили на важливості вчасно реагувати на зміни у психічному здоров’ї та не боятися звернутися за допомогою до фахівців.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉