Міністерство енергетики виступає категорично проти повної або часткової приватизації «Енергоатому». Ця позиція підтримана і прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.
«Міністерство наполягає на проведенні корпоратизації «Енергоатома» в умовах збереження за державою 100% акцій компанії», — йдеться в повідомленні Міненерго.
У Міненерго зазначили, що корпоратизація «Енергоатому» повинна відбуватися виключно з дотриманням наступних принципів:
- повна відповідність кращим міжнародним практикам;
- жорсткі обмеження щодо відчуження майна, що належить до ядерних установок та ядерних матеріалів;
- чітка визначеність в поводженні з ядерними матеріалами;
- абсолютна прозорість на етапі здійснення корпоратизації і надалі під час функціонування новоствореного акціонерного товариства.
«Вибору оптимальної моделі корпоратизації «Енергоатома» передувало тривале дослідження консалтингової компанії Deloitte, яка проаналізувала всі можливі варіанти корпоратизації і представила на розгляд Міненерго і «Енергоатому». Після спільних обговорень був обраний варіант, який ні в якому разі не передбачає приватизацію компанії», — відзначили в міністерстві.
Раніше на facebook Юрія Бутусова з'явилася інформація, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив підготувати корпоратизацію «Енергоатома» і вивчити досвід «передачі з державної у приватну власність ядерних установок і матеріалів».
Контекст. В кінці 2019 року президент України указом №837 доручив уряду провести корпоратизацію «Енергоатому» до кінця 2020 року і подати на розгляд парламенту відповідний законопроект.
22 вересня 2020 року президент указом № 406 доручив Кабміну прискорити підготовку і проведення корпоратизації зазначеного підприємства.
28 жовтня Міністерство енергетики доручило оголосити конкурсний відбір кандидатів на чотири вакантні посади незалежних членів наглядової ради «Енергоатому».