Scania пригрозила скоротити інвестиції в Україну

Фото: «Сканія Україна»

Фото: «Сканія Україна»

Шведський автовиробник вантажівок і автобусів Scania повідомив про свої плани переглянути інвестиції в Україну через недовіру до судової системи країни, що пов'язано зі справою про колишнього дилера компанії в Україні «Фірмою «Журавлина».

Як повідомив генеральний директор «Сканія Україна» Хокан Йюде виданню НВ, Scania не поспішає збільшувати інвестиції в Україні, як і інші іноземні інвестори, через відсутність системи правосуддя в країні.

Йюде також нагадав про справу з колишнім дилером компанії, з яким вона припинила співпрацювати через те, що її діяльність не відповідала стандартам ведення бізнесу Scania CV AB і умов договорів.

Telegram Logo

Так, після припинення співпраці «Фірма «Журавлина» подала позов, яким хотіла стягнути з Scania понад 123 млн грн нібито упущеної вигоди і вигаданого боргу зі сплати сервісної винагороди за дилерські послуги з 2012-го по 2017 роки. За словами Йюде, сума стягнення в кілька разів перевищувала ту, яка була визначена договором і за контрактами до висновку яких фірма не мала ніякого стосунку, а вимоги «Фірми «Журавлина» грунтувалися тільки на таблицях, які вона склала самостійно без документальних підтверджень.

Глава «Сканія Україна» також додав, що суддя Господарського суду Київської області Світлана Чонгова задовольнила позов у повному обсязі, проігнорувавши всі доводи Scania про безпідставність вимог і відсутність доказів. Зараз шведський автовиробник оскаржує рішення в апеляційному суді.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Подібні ситуації неприйнятні і є червоною карткою для інших інвесторів, які віддають перевагу країнам, де їхні інвестиції й активи захищені. Якщо існує загроза рекету за підтримки корупційної судової системи, вони не ризикуватимуть. Це підтверджують низькі обсяги зарубіжних інвестицій в Україну та її низький рівень економічного розвитку в порівнянні з іншими країнами Центральної та Східної Європи», — резюмував Йюде.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини