Facebook Pixel

СБУ викрила кібершахраїв, які поцупили 9 млн грн

Фото: ssu.gov.ua

Фото: ssu.gov.ua

Кіберфахівці Служби безпеки України в Києві припинили роботу підпільного телекомунікаційного центру, у якому з початку року під виглядом участі в міжнародних інвестиційних проєктах привласнили 9 млн грн, отриманих від українських та іноземних громадян.

Нелегальний бізнес був організований двома громадянами України та одним іноземцем, повідомляє СБУ.

Ділки розробили й адміністрували спеціалізоване програмне забезпечення, яке імітувало торги на міжнародних біржах і криптовалютних проєктах. Вони також створили мережу фішингових вебресурсів — копій сайтів міжнародних інвесткомпаній.

Telegram Logo

Потенційних «інвесторів» організатори заманювали на підконтрольні ресурси через «бот-мережу» рекламних акаунтів на соціальних платформах. Потім зловмисники втручалися в роботу систем електрозв'язку й телефонували «жертвам» із підмінених іноземних номерів телефонів. Гроші виманювалися під виглядом інвестицій.

Потім кошти переводилися в готівку через низку обмінних операцій із використанням криптовалют, електронних систем і банківських карток. Рахунки було оформлено на так званих «грошових мулів» — людей, чиї банківські картки є «транзитними» для привласнених коштів.

Зловмисники також заробляли на наданні послуг «аутсорсу» іншим шахрайським проєктам. До оборудок організатори залучили понад 100 найманих працівників.

Під час обшуків за місцем розташування центру правоохоронці виявили:

  • комп'ютерну техніку та мобільні пристрої;
  • зразки програмного забезпечення, що використовуються для привласнення коштів і виведення їх на криптогаманці;
  • інші докази протиправної діяльності.

У рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 200 і ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, проводяться слідчі дії. Вирішується питання про повідомлення організаторам схеми про підозру.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини