Facebook Pixel

Саудівська Аравія різко підняла ціни на нафту з постачанням у липні

Саудівська Аравія підвищила ціни на експорт сирої нафти. Так Ер-Ріяд відреагував на рішення ОПЕК+ залишити скорочення видобутку на нинішньому рівні.

Як порівняти з червнем, зростання ціни продажу нафти марки Arab Light до Азії, на яку припадає більш ніж половина продажів саудівської нафти, є найбільшим за останні 20 років – її вартість зросла на $6,1 за барель. Такі дані наводить агентство Bloomberg. Загалом це підвищення цін на нафту скасовує майже всі знижки, які королівство ввело під час місячної цінової війни з Росією.

«Ми повертаємося до рівнів цін 2019-го або навіть 2018 року для багатьох класів нафти», – зазначив Робін Міллс, засновник консалтингової компанії Qamar Energy в Дубаї. Найбільше Aramco підвищила ціни на марки легкої нафти, яку простіше переробляти на бензин. Це говорить про те, що компанія бачить хороші перспективи для відновлення постачання палива, «хоча маржа нафтопереробних заводів залишається дуже слабкою», зауважив Міллс.

775x-1.png

У середині травня Saudi Aramco відзвітувала про падіння квартального чистого прибутку на 25%. Загалом у першому кварталі 2020 року дохідна частина бюджету Саудівської Аравії скоротилася на 22% проти аналогічного періоду минулого року, а дефіцит досяг $9 млрд.

Контекст. Міністри країн ОПЕК+ 6 червня вирішили зберегти поточні домовленості про скорочення видобутку. У травні – червні учасники угоди дотримувалися загальної квоти скорочення 9,7 млн барелів на добу, і, згідно з початковою домовленістю, ця квота повинна була зменшитися на 2 млн б/д з початку липня. Тепер же в липні квоту буде збережено, хоча й у дещо меншому розмірі — 9,6 млн б/д.

Вартість ф'ючерсу на нафту марки Brent на Міжконтинентальній біржі (ICE) в Лондоні піднялася 8 червня вище за позначку $43 за барель. Американська нафта WTI виросла в ціні до більш як $40 за барель. Це на 2,3% та 1,4% відповідно вище за рівень закриття попередніх торгів. Цінових відміток у $43 та $40 ці сорти нафти досягли вперше після 6 березня, коли стало відомо про розірвання попередньої угоди ОПЕК+.

Подякувати 🎉