Facebook Pixel

САП і НАБУ повідомили про підозру Костянтину Жеваго за підкуп ексголови Верховного Суду

3 серпня САП і НАБУ повідомили про підозру власнику фінансово-промислової групи «Фінанси та кредит» Костянтину Жеваго. Його звинувачують у підкупі ексголови Верховного Суду України Всеволода Князєва.

Про це пише пресслужба САП.

З огляду на те, що бізнесмен нині перебуває у Франції, про підозру йому повідомили в межах міжнародної правової допомоги.

За що Жеваго міг дати $3 млн голові Верховного Суду

Йдеться про справу щодо законності придбання Жеваго Полтавського ГЗК. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (далі — ГЗК) у чотирьох компаній. 18 років потому колишні акціонери звернулися до Господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним і повернути собі акції ГЗК. Проте суд відмовив у задоволенні вимог. У 2022 році Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.

19 квітня 2023 року Верховний Суд підтвердив законність придбання у 2002 році пакета акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, одним з акціонерів якої є Костянтин Жеваго. За даними НАБУ та САП це відбулося завдяки хабарю Князєву.

Нагадаємо, що ввечері 15 травня НАБУ затримало голову Верховного Суду України Всеволода Князєва під час отримання ним хабаря в розмірі $2,7 млн. ZN.UA з посиланням на джерела в НАБУ повідомило, що Князєв отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго. Пресслужба Жеваго запевняє, що «він не має жодного стосунку до ситуації з начебто одержанням хабаря головою чи суддями Верховного Суду».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉