Facebook Pixel

Санкції США проти нафтової галузі рф: що наразі відбувається з її «тіньовим флотом»

Після того, як США оголосили новий пакет санкції проти рф, щонайменше 65 нафтових танкерів кинули якір у багатьох місцях світу, у тому числі біля узбережжя Китаю та росії.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Як вказано в публікації, 5 танкерів стояли біля китайських портів, 7 кинули якір біля Сінгапуру, інші — зупинилися поблизу російських вод у Балтійському морі та на Далекому Сході.

Зазначмо, 10 січня Міністерство фінансів Сполучених Штатів запровадило санкції проти нафтовидобувних компаній рф «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз», а також проти 183 суден, які доставляли російську нафту.

За словами Reuters, припинення торгівлі цими танкерами посилює тиск на судна, які вже постраждали від попередніх санкцій Вашингтона. До них, зокрема, входять ще 25 нафтових танкерів, які стояли в різних куточках світу, зокрема біля іранських портів та поблизу Суецького каналу.

Трейдери повідомили, що деякі порти вже вжили заходів після останніх санкцій, додавши ще більше напруги. Так, Shandong Port Group заборонила танкерам, які перебувають у санкційному списку США, заходити у свої порти.

Згідно з оцінками аналітиків, під санкції Штатів потрапило близько 10% світового флоту нафтових танкерів. Крім того, середній денний заробіток для супертанкерів підскочив у понеділок на 10% порівняно з попереднім днем і склав близько $26 тис.

Подякувати 🎉