Facebook Pixel

Нові санкції проти російських IT-компаній торкнуться «Метінвесту», «Укртранснафти» і «Київводоканалу»

Фото: Fainaldea.com

Фото: Fainaldea.com

Стосовно російських компаній «ІндаСофт» і «ІСС-Софт» на три роки вводиться заборона торгових операцій, транзиту ресурсів, анулювання або призупинення ліцензій, припинення надання телекомуслуг, а також заборона передачі технологій, прав на об'єкти інтелектуальної власності та застосовуються санкції щодо запобігання виведення капіталів за межі України. Також введена заборона на закупівлі програмного забезпечення обох компаній.

Підставою є те, що ці компанії внесені до списку санкцій, затвердженого указом президента України від 19 лютого.

В Україні є компанія Indusoft-Ukraine, яка спеціалізується на цифровій трансформації промислових підприємств: диспетчеризації виробництва, управлінні якістю, управлінні енергоресурсами, виробничому обліку, аналізі ефективності. На її сайті ані слова про відносини з російською «ІндаСофт», але в списку клієнтів українські підприємства є сусідами з російськими та з інших пострадянських країн.

Telegram Logo

Клієнтами Indusoft-Ukraine є: Кременчуцький НПЗ («Укртатнафта»), «Укртранснафта», «Запоріжсталь», «Рівнеазот», «Метінвест», «Київприлад», КБ «Південне», «Київводоканал», Миколаївський глиноземний завод, Лисичанський НПЗ, Північний гірничо-збагачувальний комбінат тощо.

Головний офіс міжнародної компанії Intelligent Security Systems (ISS) знаходиться в США. На її сайті вказано, що в Східній Європі вона працює через ISS Russia і ISS Ukraine. Тому поки що незрозуміло, як санкції проти російської «ІСС-Софт» вплинуть на бізнес Intelligent Security Systems в Україні.

Загалом компанія надає послуги в сфері програмного забезпечення для відеоаналітики й управління. Вона спеціалізується на розробці систем відеоспостереження та контролю для мережевого цифрового відео, обробки відеозображень і передачі цифрових даних.

Контекст. У 2017 році були вперше введені санкції проти російських розробників ПЗ, призначеного для автоматизації бухобліку та бізнес-процесів («1С», «Парус» тощо). У 2020 році санкції були продовжені. Але до тотальної заборони тоді не дійшло, значна частина клієнтів залишилися зі своїми системами, а постачальники ПЗ адаптували свої структури до санкційних вимог.

Росія розширила з 75 до 84 список українських компаній, проти яких введені санкції.

Президент Володимир Зеленський 2 лютого 2021 року ввів в дію рішення РНБО про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака і телеканалів Віктора Медведчука: «112 Україна», NewsOne, ZIK.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини