Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Румунський тральник підірвався на плавучій міні, яку мав знешкодити

Тральник Locotenent Dimitrie Nicolescu під час навчань

Тральник Locotenent Dimitrie Nicolescu під час навчань

Румунські військово-морські сили (ВМС) вперше постраждали під час війни, яку веде Росія в Україні. Морський тральник Locotenent Dimitrie Nicolescu («Лейтенант Димитріє Ніколеску», DM-29) у четвер, 8 вересня, підірвався в акваторії Чорного моря на плавучій міні.

Корабель залишив порт Констанци 8 вересня о 13:15 після того, як отримав сигнал про виявлення на відстані 45 км від порту плавучої міни. Її об 11:45 помітили з допоміжного судна Falcon («Сокіл»), яке виконувало екологічні завдання.

Це була третя реакція ВМФ Румунії на міни під час війни в Україні. Тральник DM-29 із 5 до 12 вересня несе постійну бойову службу та має на борту загін водолазів, що спеціалізуються на знищенні вибухових пристроїв.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

О 17:45 тральник прибув у район міни, що дрейфує. Гідрометеорологічні умови в районі, де була міна, погіршилися: вітер 10 – 12 м/с, хвилювання моря 4 бали (висота хвиль 1,5 – 2 м). Тому водолази не змогли підійти до міни на катері.

ВМС Румунії повідомили: попри те, що заходів безпеки було вжито, після настання темряви тральник підірвався на міні, яку віднесло штормом. Корабель отримав невелику пробоїну на рівні ватерлінії в кормовій частині.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Жертв і постраждалих від вибуху немає, 75 морякам екіпажу нічого не загрожує, плавучість корабля не порушено, двигун пошкоджено, але великих руйнувань на борту немає. Відсік, у стінці якого утворилася пробоїна, герметично закритий.

З Констанци вийшло рятувальне судно для буксирування пошкодженого тральника.

З початку війни в західній частині Чорного моря знищено 28 морських мін: три – Туреччиною, дві – Румунією, одна – Болгарією та 22 – Україною.

Коментарі

Всі новини