Facebook Pixel

Розгляд справи про повернення акцій Приватбанку ексвласникам зірвався через замінування суду

Автор

Госпсуд Києва, який о 10:30 сьогодні, 17 жовтня, повинен був остаточно розглянути позов про націоналізацію Приватбанку і його повернення ексакціонерам Ігорю Коломойському і Triantal Investments, перевіряють на наявність вибухівки, передає кореспондент The Page.

Повідомлення про замінування надійшло о 9:45. Зараз у суді проходять перевірки, на його територію нікого не пропускають. Водночас під будівлею суду триває мітинг.

Your browser doesn't support HTML5 video.

У пресслужбі суду заявили, що з приміщення евакуйовані всі працівники та відвідувачі. «Про відновлення роботи буде повідомлено додатково», — йдеться в повідомленні суду.

Сьогодні суд має перейти до останнього етапу розгляду позову – судових дебатів.

Після попереднього засідання суду 8 жовтня юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв стверджував, що суд може прийняти остаточне рішення 17 жовтня.

11 жовтня на сайті Мінфіну з'явилося і відразу зникло повідомлення про те, що держава — Мінфін, НБУ і ФГВФО — готуються оскаржити в апеляції негативне рішення суду від 8 жовтня.

Це повідомлення з'явилося відразу після заяви президента Володимира Зеленського про те, що він готовий захищати інтереси України у справі з Приватбанком.

14 жовтня в іншому спорі між Приватбанком і ексвласниками в апеляційному суді Лондона перемогу здобув націоналізований банк.

Контекст

  • У грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Уряд у цьому рішенні посилався на пропозицію Нацбанку і ексакціонерів Приватбанку (у 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов).
  • На початку 2018 року детективи міжнародної компанії Kroll провели незалежний аудит Приватбанку. Вони виявили, що протягом десяти років до націоналізації банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, які завдали йому $5,5 млрд збитків. А перед націоналізацією понад 95% кредитів віддали сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами і групами афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».
Подякувати 🎉