Фото: Bloomberg/скріншот
З причини дедоларизації валютних резервів Росія недоотримала близько $7,7 млрд прибутку, свідчать розрахунки агентства Bloomberg.
Відзначається, що російський Центробанк вкладав в слабкі валюти, такі як євро і юань, і не скористався зміцненням долара на 6,5%.
У повідомленні наголошується — якби в російській фінансовій системі збереглася переважно доларова структура запасів, то вони були б більшими приблизно на 3,8%.
За даними регулятора, з березня 2018 року по березень 2019-го резерви Росії в доларах зменшилася з 43,7 до 23,6%. Частка євро при цьому збільшилась з 22,2 до 30,3%, а юаня – з 5 до 14,2%.
Дедоларизація зробила Росію найбільшим утримувачем резервів юаня у світі — країна зосередила близько 70% від загального світового обсягу валюти, свідчать дані Goldman Sachs.
Відхід Росії від долара є планом президента країни Володимира Путіна. Політик регулярно говорить про дедоларизацію економіки, а восени минулого року прямо заявив, що Росія і далі буде рухатися у цьому напрямку. У жовтні минулого року план дедоларизації російської економіки внесли в уряд.
Підрахунки Bloomberg враховують лише рік — з березня 2018 року до березня 2019 року. Це пов'язано з тим, що регулятор публікує інформацію про золотовалютні резерви з піврічною затримкою.