Російські військові вже давно підготували детальні списки цілей для потенційної війни з Японією та Південною Кореєю. Вони включають атомні електростанції, мости та іншу цивільну інфраструктуру.
Про це 31 грудня пише Financial Times з посиланням на секретні російські військові документи 2013-2014 років, які потрапили до видання.
Плани ударів у цьому переліку охоплюють 160 об’єктів, включаючи дороги, мости та заводи. Атаки мали зупинити «перегрупування військ у зонах оперативного призначення».

Розробники цих планів в рф побоювалися, що під час потенційної війни з НАТО східні кордони росії могли потрапити під удари союзників США в регіоні.
Ще до окупації Криму росія готувалась до ударів по Європі, Японії і Південній Кореї
Список цілей в Японії та Південній Кореї міститься в презентації можливостей неядерної крилатої ракети Х-101. Звіт має символіку загальновійськової академії рф, що готує старших офіцерів, і, за версією військових експертів, презентувався у 2013-2014 роках.
Хоча 29 секретних документів пакету були створені у 2008-14 роках, вони досі є актуальними для російської воєнної стратегії. В них ідеться здебільшого про підготовку офіцерів для потенційного збройного конфлікту на східному кордоні росії. Цей пакет містить також принципи використання ядерної зброї та окреслює сценарії дій на випадок можливого вторгнення Китаю та ударів вглиб Європи.
Європейський та азіатський театри війни прямо й нерозривно пов’язані
З осені 2024 року, окрім посилення економічної залежності від Китаю, москва вже використовує близько 12 тис. військових із Північної Кореї у війні з Україною в обмін на фінансову і економічну допомогу Пхеньяну. Коли росія в листопаді 2024 року запустила по Україні експериментальну балістичну ракету, путін заявив, що «регіональний конфлікт в Україні набув елементів глобального характеру».
Плани російських ударів по Далекому Сходу і північнокорейські вояки в Україні довели «раз і назавжди, що європейський та азіатський театри війни прямо й нерозривно пов’язані». «Азія не може миритися з конфліктом у Європі, а також Європа не може сидіти склавши руки, якщо в Азії почнеться війна», — підкреслює Вільям Альберк, ексспівробітник НАТО з контролю над озброєннями, а нині співробітник Центру Стімсона.
США має військові бази в Південній Кореї та Японії. Обидві країни одразу після 24 лютого 2022 року приєдналися до коаліції США з експортного контролю, яка чинить тиск на військову машину Кремля.
Якщо росія вирішить «зненацька напасти на Естонію, їй також доведеться завдати удару по американських силах і засобах підтримки в Японії та Кореї», нагадує Альберк.
Які об’єкти в Японії та Південній Кореї планує атакувати росія
82 зі 160 об’єктів у списку цілей росії мають військовий характер. Це центральний і регіональні командні штаби збройних сил Японії та Південної Кореї, радіолокаційні установки, авіабази та військово-морські об’єкти.
Решта — об’єкти цивільної інфраструктури, включаючи автомобільні та залізничні тунелі в Японії, наприклад, тунель Канмон, що з’єднує острови Хонсю і Кюсю. У списку багато об’єктів енергетичної інфраструктури, зокрема, 13 електростанцій, наприклад атомні комплекси в Токаї, а також нафтопереробні заводи.
У Південній Кореї основними цивільними цілями є мости, але до списку також входять промислові об’єкти, такі як металургійний завод Пхохан і хімічні заводи в Пусані.
І це не просто перелік. В презентації детально описаний і проілюстрований гіпотетичний удар із застосуванням стратегічної крилатої ракети Х-101 по японській радіолокаційній базі Окусірітоу (Окусірі) на скелястому острові в морі. Ба більше, на одному зі слайдів є анімоване зображення сильного вибуху, а також фото, зроблене зсередини бази.

Анімоване зображення вибуху на японській радіолокаційній базі, острів Окусірітоу
Список цілей складений ретельно і точно. В розділі про два південнокорейські командні бункери є оцінка сил, необхідних для прориву їхньої оборони, розмір і потенційна вогнева сила укріплень.
Як росія «пробиває» ППО східних сусідів
В пакеті документів також є опис перевірки ППО Японії і Південної Кореї, яку росія вчергове провела у лютому 2014 року.
Перевірку здійснили два важкі бомбардувальники Ту-95. Це відбулося 24 лютого 2014 року, коли росія вже почала анексію Криму, а на Далекому Сході проходили спільні навчання США і Кореї Foal Eagle.
Згідно з файлом, російські бомбардувальники покинули базу далекої авіації в Українці Амурської області і протягом 17 годин облетіли Південну Корею та Японію. Зазначається, що було зафіксовано 18 перехоплень за участю 39 літаків. Найдовшою зустріччю був 70-хвилинний супровід пари японських F4 Phantom, які, за словами російських пілотів, «не були озброєні». Лише сім перехоплень були здійснені винищувачами з ракетами «повітря-повітря».

Як російські бомбардувальники перевіряли ППО Японії і Південної Кореї 24 лютого 2014 року
Майже таким саме маршрутом у вересні 2024 року два російські морські патрульні літаки Ту-142 облетіли Японію під час стратегічних навчань у Тихому океані.
Нагадаємо, що пересічні японці не часто сприймають рф як ворога навіть попри те, що росія і Японія досі не підписали офіційний мирний договір через російську окупацію Курильських островів. У січні цього року тодішній прем’єр Японії Фуміо Кісіда підтвердив, що його уряд «повністю відданий» питанню повернення Північних територій, як Японія офіційно називає Куріли. У відповідь алкоголічний експрезидент рф Дмитро Медведєв написав у X: «Нам наплювати на «почуття японців»...Це не «спірні території», а росія».