Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Російські сенатори бояться довгострокових газових контрактів з Україною

Представники комітету Ради Федерації з міжнародних справ розповіли, чому Росія не хоче підписувати довгостроковий контракт про транзит і постачання газу з Україною.

За словами першого заступника голови комітету Володимира Джабарова, він бачить спробу чинити тиск на Росію, передає РБК.

«Я думаю, що там умисел простий: вони намагаються змусити Росію за будь-яку ціну укласти договір і транспортувати газ через свою територію, заробляючи величезні гроші», — сказав він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Член того ж комітету Сергій Цеков назвав українські дії щодо Росії недружніми не тільки після 2014 року (окупації Росією Криму та початку війни на Донбасі — ред.).

«На їх місці я б прагнув довести Росії, що Україна прагне мати з Росією нормальні відносини, і не тільки в питаннях газу», — додав він.

Контекст

  • За інформацією офіційно непідтверджених джерел, тристоронню зустріч міністрів, які представляють Україну, Євросоюз і РФ, пропонують провести на початку грудня.
  • У телефонній розмові 25 листопада між президентом України Володимиром Зеленським і президентом Російської Федерації Володимиром Путіним глави держав обговорили питання газових переговорів у тристоронньому форматі Україна – Росія – ЄС
  • На початку наступного року між «Нафтогазом» і «Газпромом» закінчується 10-річний транзитний контракт. Росія активно просуває газопроводи «Північний потік — 2» і «Турецький потік», які мінімізують поставки в Європу через Україну. Транзит російського газу через Україну приносить країні близько $3 млрд щорічно.
  • Наприкінці липня агентство Reuters повідомило, що Москва хоче укласти з Києвом короткостроковий контракт (на рік) на транзит газу в Європу. Розрахунок «Газпрому» простий – виграти час для завершення будівництва трубопроводів в обхід України.
  • На початку жовтня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що продовження газового транзитного контракту між Україною і Росією на старих умовах терміном на рік неприйнятне, оскільки країна розраховує на довгострокову угоду з «Газпромом».
  • У Брюсселі 28 жовтня відбулися тристоронні переговори щодо транзиту газу через Україну. Заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович заявив, що розчарований результатами переговорів. За його словами, вони не були продуктивними, оскільки російська сторона не встигла ознайомитися з необхідними документами. «Нафтогаз» на цій зустрічі зазначив, що новий транзитний контракт повинен укладатися з новим оператором української газотранспортної системи. А російська сторона знову заявила, що для підписання нового договору необхідно переглянути рішення Стокгольмського арбітражу.
  • Згідно з рішенням арбітражу в 2018 році (з урахуванням взаємозаліку), «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» близько $2,6 млрд. Проте пізніше Росія подала апеляцію на це рішення. Україна все ще намагається стягнути вказану суму. Президент Росії Володимир Путін пропонував «обнулити» судові претензії в Стокгольмському арбітражі.
  • «Нафтогаз» 18 листопада отримав від «Газпрому» офіційну пропозицію – продовжити угоду або укласти строком на рік новий договір про транзит газу через Україну.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини