Facebook Pixel

В Італії археологи знайшли давньоримський поховальний вівтар

В Італії археологи знайшли давньоримський поховальний вівтар Фото: HeritageDaily

В Італії археологи знайшли давньоримський поховальний вівтар Фото: HeritageDaily

У муніципалітеті Сан-Віто-аль-Торре, що в Італії, археологи виявили римський похоронний вівтар у ріці Торре. Знахідка датується проміжком із 31 р. до н. е. по 476 р. н. е. і напрочуд добре збереглася.

Про це повідомляє HeritageDaily.

Знахідку виявив місцевий житель Ервіно Сільвестрі, який помітив частково поховану вапнякову брилу та зв’язався з місцевою владою.

Команда археологів із управління ABAP FVG провела серію розкопок, щоб не лише звільнити пам'ятку, але й розкрити більше таємниць, прихованих в археологічних шарах місця.

Що відомо про знайдений вівтар?

Знайдений артефакт — це римський похоронний вівтар, що датується імператорською епохою (31 р. до н. е. — 476 р. н. е.). Дивовижно, але він залишився майже неушкодженим, за винятком верхнього правого кута.

На передній частині вівтаря є напис, у якому згадується «gen Apinia». Вважається, що він позначає сімейні рід, той самий nomen gentilicium, і походить від спільного предка.

Один бік вівтаря містить зображення крилатого Ерота — божества, що асоціюється з любовʼю і статевим актом у давньогрецькій міфології.

У римський період Ерота пов'язували із різними аспектами кохання. На цьому зображенні крилатий бог стоїть на п'єдесталі та тримає в руках опущений факел і квітку маку. Ці символи вважаються символами вічного сну.

Тильний бік вівтаря здається грубо оброблений та зазнав впливу річки.

Внаслідок тривалого перебування у воді окремі частини виявилися пошкодженими і відшарувалися.

Згідно з повідомленням управління ABAP FVG, археологи також виявили кам’яні похоронні урни, дві вапнякові підставки, кілька шматків черепиці та цегли та вапняковий фасад.

Раніше The Page повідомляв, що археологи з Римського університету Сапієнца виявили фігуру з жіночими рисами обличчя в печері Баттіфратта поблизу Поджо-Натіво в районі Сабіна, Лаціо.

Подякувати 🎉