Росія та Саудівська Аравія домовилися зберегти обмеження видобутку нафти до кінця зими

Росія та Саудівська Аравія під час закритих консультацій у вівторок досягли попередніх домовленостей в рамках угоди ОПЕК +.

Російська делегація погодилася з позицією саудитів щодо продовження дії квот на видобуток нафти за умови, що в березні можна буде послабити обмеження та наростити видобуток на 500 тис. барелів на добу, повідомляє кореспондент EnergyIntel.

Відзначимо, що пропозицію РФ уже зараз наростити видобуток підтримав тільки Казахстан. Представники СА тим часом сформували широку коаліцію, наполягаючи на тому, що нарощувати поставки не можна.

Telegram Logo

Перешкодою до збільшення квот стало поширення нового штаму коронавірусу та чергової хвилі локдаунів. Позицію королівства підтримали Ірак, ОАЕ, Кувейт, Алжир, Малайзіяі та інші країни.

Через суперечки переговори завершилися безрезультатно і були перенесені на вівторок.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зараз бочка Brent із постачанням у березні 2021 року штурмує відмітку $53.

За оцінкою ОПЕК, у 2020 році світовий попит на нафту впав на 9,77 млн барелів на добу до восьмирічних мінімумів і зараз становить 89,99 млн барелів щодоби.

Аналітики нафтового картелю вважають, що в 2021 році споживання нафти збільшиться на 5,9 млн барелів щодня. Зростання відіграє лише дві третини від коронавірусного провалу.

На тлі краху цін навесні 2020-го країни ОПЕК + домовилися зменшити видобуток на 9,7 млн барелів на день. Восени обмеження зменшили до 7,7 млн барелів на добу. У січні 2021 обмеження повинно було поменшати до 7,2 млн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини