Резерви України зросли до восьмирічного максимуму

Золотовалютні резерви (ЗВР) НБУ досягли $29,3 млрд. При цьому чисті ЗВР за вирахуванням боргу перед Міжнародним валютним фондом становлять $18,1 млрд.

«За підсумками 2020 міжнародні резерви України зросли на 15% і на 1 січня 2021 склали $29,133 млрд (у еквіваленті). Такий обсяг резервів є рекордним за останні вісім років (останній раз більший від вищезгаданого обсяг був зафіксований ще у вересні 2012 року)», — повідомляє НБУ.

zvr.jpg

Таким чином, за підсумками року ЗВР зросли на $3,8 млрд, чиста купівля з цього обсягу становить понад $1 млрд.

Telegram Logo

«На збільшення обсягу міжнародних резервів у 2020 році також вплинуло підвищення вартості фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют) на $2,3 млрд», — сказано в повідомленні.

Відзначається, що в грудні 2020 року ЗВР України виросли майже на $3 млрд: «Це обумовлено значним рівнем надходжень на користь уряду (масоване розміщення ОВДП — The Page), а також позитивним сальдо операцій НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Обсяг платежів з обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу склав $10,4 млрд в еквіваленті і був майже тотожним розміром надходжень на користь уряду ($10,3 млрд).

Поточний обсяг ЗВР покриває 4,8 місяців майбутнього прогнозованого імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і НБУ.

Нагадаємо, що в середині грудня 2020 ЗВР зросли до $26,8 млрд на тлі зміцнення гривні.

Історичного максимуму ЗВР досягали в серпні 2008 року — $38 млрд. Історичний мінімум ЗВР зафіксований під час військової операції в районі Дебальцево і укладення Другого мінського угоди (початок 2015 року). Тоді ЗВР становили близько $5 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини