Facebook Pixel

RegioJet буде штрафувати українців за заборонені товари

Чеський приватний залізничний оператор RegioJet буде вимагати компенсацію з тих українців, які винні у затримках потягу. Зокрема, це стається через провезення заборонених продуктів.

Про це пише ЦТС.

Зокрема, на зворотному шляху з Чопу до Праги компанія щотижня стикається з проблемами у вигляді митних перевірок.

За словами виконавчого директора RegioJet Якуба Свободи, проблема стосується не так забороненого імпорту дешевших сигарет, як, приміром, м’ясних продуктів та сиру, які українці везуть до Європи. Якщо словацькі митники виявлять у пасажирів частину заборонених товарів, починається тривала бюрократична процедура, під час якої потяг не пропускають далі. У результаті перевірка може тривати до двох годин.

Зазначається, що затримка на кордоні на пару годин це лише частина проблеми. Оскільки вагони, які йдуть з Чопу, є причіпними до поїзда Кошице — Прага, то останній не чекає їх у разі затримки. Відповідно, вагони з України при запізнені чіпляють до наступного поїзда до Праги. Для пасажирів це означає до 6 годин очікування на залізничному вокзалі Кошице.

Через таку ситуацію RegioJet вирішив вимагати компенсацію за затримку з винних пасажирів. Оскільки проблема характерна також і для поїзда Мукачево — Кошице словацького оператора ZSSK, компанії домовилися про спільну процедуру та підготували інформаційні плакати із попередженням про заборонені товари.

Заявлено, що пасажирів можуть оштрафувати на суму до 5 тис. євро, що приблизно еквівалентно 125 тис. чеських крон.

Нагадаємо, що чеський приватний перевізник RegioJet за шість місяців 2023 року перевіз на маршруті в напрямку України 111 тис. пасажирів. Це перевищило пасажиропотік за весь 2022 рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉