Facebook Pixel

Рада ЄС обговорить ситуацію на польсько-українському кордоні

Рада ЄС обговорить ситуацію на польсько-українському кордоні

Рада ЄС обговорить ситуацію на польсько-українському кордоні

Рада Європейського Союзу на рівні міністрів транспорту обговорить ситуацію з блокуванням прикордонних переходів на кордоні Польщі з Україною. Про це повідомила радіостанція RMF FM.

Як повідомляють, серед порядку денного засідання транспортної Ради ЄС:

  • зміни в системі «єЧерга»;
  • додаткові смуги на переходах для порожніх вантажівок, які повертаються до Європейського Союзу;
  • тема протестів на польсько-українському кордоні. Цей пункт буде винесено в кінець засідання, запланованого на наступний понеділок.
Quote«Питання протесту польських перевізників буде порушено наприкінці зустрічі міністрів транспорту ЄС наступного понеділка», — повідомив дипломат ЄС в інтерв'ю RMF FM.

Польща порушила це питання в рамках так званого «різного бізнесу», який може представити будь-яка країна за підсумками засідання транспортної ради. Окрім Польщі, також хочуть взяти участь Угорщина та Словаччина.

Quote«Ми очікуємо, що делегації трьох країн представлять ситуацію та поінформують Раду про вплив угоди ЄС з Україною на транспорт», – сказав дипломат ЄС.

Якщо питання не буде вирішено до понеділка, то не виключено, що у це питання втрутиться і Європейська комісія. Саме вона бере участь у переговорах між перевізниками, польською владою та українською стороною.

Також співрозмовник RMF FM в Єврокомісії підтвердив, що повернення дозволів для українських перевізників не може бути, оскільки це було б порушенням законодавства ЄС. Натомість Єврокомісія закликає Україну створити додаткові смуги для порожніх вантажівок, які повертаються з України.

Щодо української «єЧерги», яку польські перевізники різко критикують за недоліки і хочуть скасувати, речник ЄК повідомив, що влада в Києві «зробила кілька поліпшень у системі».

Quote«Ці зміни повинні розв'язати проблеми протестувальників», – додав він.

Увечері 28 листопада міністерка сільського господарства Польщі Анна Гембіцька приїздила до перевізників і фермерів, які блокують пункт пропуску в Медиці на кордоні з Україною.

Анна Гембицька

Анна Гембицька

Після зустрічі очільниця міністерства заявила, що причиною складної ситуації є агресія росії проти України та «безвідповідальна політика ЄС, який не бачить проблем Польщі».

Гембіцька спростувала інформацію про те, що протестувальники не пропускають гуманітарні та військові вантажі.

Quote«Ми не згодні звинувачувати фермерів і перевізників у тому, що вони блокують гуманітарну допомогу або товари, які повинні швидко потрапити в Україну», – підкреслила вона.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉