Facebook Pixel

Рада схвалила збільшення безмитних квот на поставки української курятини в ЄС

Верховна Рада 338-ма голосами підтримала введення змін в Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Йдеться про збільшення безмитних квот на експорт курятини в ЄС до 68 тис. тонн (раніше було 18 тис. тонн). Про це повідомили в пресслужбі Ради.

Діяти збільшення квот почне з 2020 року.

Голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що збільшення безмитних квот допоможе Україні відкрити консультації про перегляд Угоди про асоціацію з ЄС з приводу інших товарів ще до того, як завершитися п'ятирічний період, передбачений угодою. Вона вважає, що консультації пройшли б на користь України.

Контекст

  • ЄС ратифікувала угоду з Україною про збільшення безмитних квот на 50 тис. тонн 26 листопада.
  • Вчора, 4 грудня, за внесення таких змін проголосував і парламентський комітет з питань євроінтеграції в Україні. Тоді ж заступник міністра економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Ніколайчук на своїй сторінці в Facebook написав, що ввізне мито в Європейському Союзі для курятини становить від 19 євро до 130 євро за 100 кг. За його словами, українським компаніям дозволили експортувати курятину в ЄС шість років тому.
  • Варто відзначити, що «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка зміг збільшити експорт курятини в ЄС ще до затвердження нового угоди, завдяки чому Україна наростила поставки в ЄС з 50 тис. тонн (2016 рік) до 123 тис. тонн (2018-й).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉