Facebook Pixel

Рада запровадила акциз на електронні сигарети

Прийняті Верховною Радою зміни до Податкового кодексу передбачають з 2021 року підвищення учетверо акцизного податку на вироби для електричного нагрівання, які містять тютюн, пише агентство «Інтерфакс-Україна».

Авторами поправок до другого читання законопроекту №1210 виступили голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев та інші народні депутати з комітету.

Цими поправками запроваджується окрема товарна підгрупа виробів для електричного нагрівання, які містять тютюн, і встановили для них ставку акцизного податку у розмірі 1456 грн на тисячу штук в 2021 році з подальшим підвищенням щорічно до 2024-го на 20% (тоді цей податок досягне 2516 грн).

Як було?

Для порівняння: зараз вироби для електричного нагрівання, які містять тютюн, входять до української класифікації товарів, що розроблена для зовнішньоекономічної діяльності, та оподатковуються у розмірі майже 950 грн за 1 кг. Чинний зараз закон також підвищує ставку податку на вироби, які містять тютюн, на 20% щороку до 2024 року. Тоді він повинен скласти 2363 грн за 1 кг.

Що ще вводить новий законопроєкт:

  • нові визначення: «електронна сигарета» та «рідини, які використовують в електронних сигаретах»;
  • окрему товарну підгрупу для рідин, які використовують у таких сигаретах. Ставку для них з 2021 року встановили у розмірі 3 тис. грн за літр;
  • упаковки з подібною рідиною будуть маркувати маркою акцизного податку;
  • сигарили (зокрема з відрізаними кінцями) з вмістом тютюну визначили в окрему товарну підгрупу. Для них встановили ставку мінімального акцизного зобов'язання в розмірі 1456 грн за 1 тис. штук в 2021 році з подальшим щорічним підвищенням ставки на 20% до 2024 року (тоді вона повинна скласти 2516 грн за 1 тис. штук);
  • адвалорна ставка податку для сигарил складе 12%;
  • на марці акцизного податку на сигарети та сигарили потрібно вказувати кількість штук в одній пачці.

Менеджер з регуляторних питань «JTI Україна» Юлія Іщенко в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» заявила, що поправки до Податкового кодексу щодо удосконалення адміністрування податків встановлять правила гри на ринку електронних сигарет.

За її словами, загалом законопроєкт позитивно позначиться на ринку, і в «JTI Україна» його підтримують, адже це дозволить бізнесу та державі бути готовими до ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі, а також до маркування марками акцизного податку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉