Рада вигадала нові штрафи для телеканалів і радіо за війну з Росією

Депутат від фракції «Слуга народу» Олег Дунда зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, яким запропонував заборонити телерадіоорганізаціям озвучувати факти, які заперечують військову агресію Росії, окупацію цією країною частини територій України та ведення Російською Федерацією гібридної війни проти нашої країни.

Йдеться про законопроєкт №4188, який вносить зміни до закону про телебачення й радіомовлення щодо протидії інформаційній війні.

Про що йдеться в законопроєкті №4188?

У разі порушення заборони на озвучення вищенаведених фактів Національна рада з питань телебачення й радіомовлення має штрафувати телерадіоорганізації. Якщо порушення не усунули через місяць після накладення штрафу, то після повторного накладення санкцій Нацрада має подати позов до суду з вимогою анулювати ліцензію організації або анулювати її в провайдера програмної послуги.

Telegram Logo

Однак для телерадіоорганізацій є винятки, адже в разі, якщо висловлювання, які заперечують факти агресії Росії проти України, транслювалися без попереднього запису й містилися у виступах і репліках людей, які не працюють в організації, остання не несе за це ніякої відповідальності.

Контекст. Раніше Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова на замовлення «Детектор медіа» провели опитування, під час якого з'ясували, як після виборів-2019 і початку пандемії COVID-19 змінилися переваги й інтерес українців до засобів масової інформації та як змінилося їхнє ставлення до російської військової агресії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини