Facebook Pixel

Рада підтримала збільшення штрафів за надмірну вагу вантажівок: кому, скільки й за що доведеться заплатити

Фото: Сергiй Суховський

Фото: Сергiй Суховський

Після впровадження автоматичного габаритно-вагового контролю на дорогах каратимуть і вантажовідправників, і перевізників.

308 народних депутатів підтримали ухвалення законопроєкту № 3742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю». Він покликаний закріпити можливість фіксації порушень габаритно-вагових параметрів в автоматичному режимі на законодавчому рівні.

«У першому читанні ухвалено один із ключових законопроєктів для реформи габаритно-вагового контролю, — прокоментував засідання Верховної Ради міністр інфраструктури Владислав Криклій. — Законопроєкт також розширює повноваження служби «Укртрансбезпека» в частині здійснення габаритно-вагового контролю, надаючи їй право стягувати в судовому порядку плату за проїзд вантажівок, які порушують габаритно-вагові параметри. Крім того, законопроєкт встановлює відповідальність вантажовідправника як першої ланки у вантажних перевезеннях і значно підвищує відповідальність автоперевізників за недотримання габаритно-вагових норм. Очікуємо якнайшвидшого ухвалення цього закону в другому читанні».

Telegram Logo

За словами міністра, ухвалений законопроєкт нерозривно пов'язаний із законопроєктом № 3743, що підсилює відповідальність учасників перевезень і вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів:

1. Штраф для вантажовідправників за порушення під час внесення відомостей до товарно-транспортних накладних або інших документів на вантаж — у розмірі 34 тис. грн.

2. Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм залежно від величини навантаження:

- до 2% включно — у розмірі 1,7 тис. грн;

- від 2% до 5% — у розмірі 5,1 тис. грн;

- від 5% до 10% — у розмірі 8,5 тис. грн;

- від 10% до 20% — у розмірі 17 тис. грн (залишено без змін);

- від 20% до 30% — у розмірі 34 тис. грн (залишено без змін);

- понад 30% — у розмірі 51 тис. грн.

3. Штраф за відмову від проходження ГВК — у розмірі 51 тис. грн.

4. Штраф для посадових осіб суб'єктів господарювання, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог співробітників держслужби «Укртрансбезпека» з перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов'язків, завдань — у розмірі 51 тис. грн.

Коментарі

Всі новини