Міністерство економіки наприкінці 2024 року представило доопрацьований проєкт Трудового кодексу України. Серед іншого проєкт дозволяє відеоспостереження за працівником на робочому місці. звернувся до юристів з проханням прокоментувати ініціативу.
Керуючий партнер, адвокат АО «Місечко та партнери» Володимир Місечко детально подивився на статтю 30 запропонованого проєкту «Відеоспостереження за працівником на робочому місці». Місечко зазначив, що документ містить низку запобіжників проти зловживання з боку роботодавця. Серед них:
- відеоспостереження є крайньою формою контролю роботодавця і повинно мати об’єктивну та обґрунтовану необхідність;
- працівник має бути поінформований про здійснення відеоспостереження та місце встановлення відеокамер (у приміщенні чи на території роботодавця).
Однак, на думку юриста, таких запобіжників недостатньо. Він відзначає відсутність визначеного часу для повідомлення працівника про початок відеоспостереження. На його думку, це розв'язує руки роботодавцю, адже він може попередити вже «заднім числом», через кілька днів, а то й тижнів після початку стеження.
Місечко вважає, що проєкт містить чимало суперечностей та внутрішніх колізій. На думку юриста, законопроєкту, мета якого змінити застарілий Кодекс 1971 року, не вистачає сучасності та прозорості.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Чому ринок медичного обладнання посилено досліджують правоохоронці і що з цим робити