Facebook Pixel

Чи можна забронювати працівника після вручення повістки

Ключові підприємства із статусом «критично важливі» мають можливість забронювати до 50% своїх працівників призовного віку від мобілізації, а в окремих випадках – до 100%. Оформити бронювання можна через «Дію» впродовж 72 годин.

Про це повідомив юрист Дмитро Франчук у коментарі «РБК-Україна».

Quote«Зараз українське законодавство не передбачає можливості бронювання працівника після отримання ним повістки. Помилкове уявлення про можливість бронювання після вручення повістки, ймовірно, виникає через плутанину з різними типами повісток та етапами мобілізаційного процесу. Тому давайте розглянемо їх більш детально», – пояснює експерт.

Повістка для уточнення даних – це повістка, яка викликає військовозобов'язаного до ТЦК для перевірки його облікових даних, стану здоров'я, сімейного стану та інших аспектів. Вона не передбачає негайної мобілізації.

Quote«У цей період, якщо компанія швидко подасть документи на бронювання, є теоретична ймовірність забронювати працівника», – зазначає юрист.

Повістка на проходження ВЛК (військово-лікарської комісії) – це документ, який передбачає проведення медичного огляду з метою оцінки придатності до військової служби.

Quote«Після проходження ВЛК може бути ухвалене рішення про мобілізацію. Однак до отримання «бойової» повістки (для відправки до військової частини) теоретично можливе бронювання», – пояснює Франчук.

Мобілізаційне розпорядження (так звана «бойова» повістка) передбачає негайний призов на військову службу та направлення до військової частини. Після отримання цієї повістки бронювання стає неможливим.

Quote«Основний момент – бронювання повинно бути оформлене та затверджене до отримання мобілізаційного розпорядження. Якщо працівник уже отримав «бойову» повістку, то навіть наявність поданих раніше документів на бронювання, які ще не були розглянуті, не дає підстав для відстрочки від мобілізації», – зазначає юрист.
Подякувати 🎉