Facebook Pixel

Апеляційна палата ВАКС закрила кримінальну справу проти нардепа Герасимова

Апеляційна палата Антикорсуду закрила кримінальне провадження щодо народного депутата від «ЄС» Артура Герасимова. Причиною стало спливання строку притягнення до відповідальності політика.

Про це пише САП.

Quote«Станом на момент розгляду апеляційних скарг сторін строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 366-2 КК України сплив. Підставою для закриття провадження стало клопотання народного депутата та його захисників, а також їхня відмова скористатися правом на повний судовий розгляд, у ході якого суд має встановити винуватість або невинуватість особи. Разом з тим вказана підстава звільнення особи від кримінальної відповідальності не є реабілітуючою», — пише САП.

17 серпня ВАКС визнав депутата винним у внесенні завідомо недостовірних даних до щорічної декларації (ч. 1 ст. 366-2 КК України). Суд призначив йому штраф у розмірі 51 тисячі гривень з позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням функцій представника влади в органах державної влади строком на 1 рік. Водночас суд звільнив депутата від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

За даними слідства, Герасимов не вніс до виправленої декларації за 2020 рік дані про двоповерхове житлове приміщення та паркомісце в Іспанії загальною вартістю 252 тисячі євро. А також про 1657 доларів на рахунках в одному з українських банків.

Нагадаємо, що НАБУ і САП повідомили про підозру народному депутату України Роберту Горвату та керівництву одного з регіональних Держгеокадастрів про підозру у заволодінні земельними ділянками площею 323 га.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉