Президент Сербії пообіцяв добудувати свою ділянку «Турецького потоку» найближчим часом

Церемонія запуску «Турецького потоку». Фото: TRT World

Церемонія запуску «Турецького потоку». Фото: TRT World

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що ділянка газопроводу «Турецький потік», що проходить по території його країни, буде добудована найближчим часом.

«У нас є угоди з «Газпромом», ми зробимо все, що необхідно і, наскільки я стежу за цим дуже щільним графіком роботи, все йде добре. Все йде дуже інтенсивно, завершуємо через кілька днів», — сказав він.

Напередодні агентство Platts з посиланням на джерела повідомило, що запуск сербської ділянки, швидше за все, буде відкладений до весни 2021 року. Раніше президент асоціації природного газу Сербії говорив, що затримка пов'язана з будівництвом компресорної станції, яка буде готова тільки до травня 2021 року.

Telegram Logo

Поставки газу в Європу через «Турецький потік» стартували на початку 2020 року. При цьому початок поставок в Сербію і Угорщину перенесли з першого півріччя на кінець року, оскільки Болгарія не змогла вчасно побудувати свою ділянку. У червні болгарський прем'єр-міністр Бойко Борисов пояснював затримку впливом коронавірусу на поставки обладнання для компресорної станції, пообіцявши закінчити газопровід до кінця поточного року.

1x-1.png

Газета «Коммерсант» писала, що на думку аналітиків, з урахуванням перенесення термінів введення газопроводу «Північний потік — 2» і загрозою затримки з сербською ділянкою, «Газпрому» можливо доведеться додатково завантажити український маршрут, забронювавши ще до 10 млрд кубометрів потужності ГТС на перше півріччя 2021 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За умовами транзитного контракту, ніж за менший термін бронюється додаткова потужність, тим дорожче росіянам вона обходиться.

Додатково. У липні повідомлялося, що газопровід з Росії до Туреччини «Блакитний потік» по дну Чорного моря простоює вже другий місяць після планового ремонту через те, що Туреччина наростила обсяги закупівель ЗПГ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини