Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Російський газопровід до Туреччини не діє вже два місяці через зростання частки СПГ

Газопровід з Росії до Туреччини «Блакитний потік» по дну Чорного моря простоює вже другий місяць після планового ремонту через те, що Туреччина наростила обсяги закупівель СПГ.

Оскільки ціна на трубопровідний газ «Газпрому» в кілька разів вища за ціну СПГ, його імпорт (переважно із США) набирає обертів. Також зростають поставки газу з Азербайджану газопроводом TAP, повідомляє Reuters.

Турецька енергокомпанія Botaş у травні повідомляла, що ремонт «Блакитного потоку» проходитиме з 13 по 29 травня, але магістраль досі не запущено в роботу. Коли це станеться – також невідомо.

«Немає сенсу використовувати два газопроводи, якщо «Турецького потоку» більш ніж достатньо», — передає агентство слова одного з російських джерел.

Зараз газ з Росії в Туреччину йде через одну з гілок «Турецького потоку» потужністю 15,75 млрд кубометрів на рік. Нову газопровідну магістраль булу запущено на початку цього року. Після введення «Турецького потоку» сукупна потужність експорту РФ до Туреччини досягла 32 млрд кубометрів на рік.

«Блакитний потік» було запущено в експлуатацію ще у далекому 2003 році. Операторами «Блакитного потоку» є «Газпром експорт» і турецька Botaş. Потужність трубопроводу – 16 млрд кубометрів.

Туреччина швидко скорочує імпорт трубопроводного газу з РФ. Щонайменше третину свого споживання газу цьогоріч країна планує покривати закупівлями СПГ, який приходить зі США, Нігерії, Алжиру, Катару, а також із Росії.

У березні 2019 року Росія була найбільшим експортером газу до Туреччини. Зараз РФ є тільки четвертим найбільшим постачальником газу Туреччини. Згідно з даними регулятора енергетичного ринку Туреччини, закупівлі в РФ впали на 72% у річному вираженні.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини