Прем'єр-міністр Словаччини приїхав до Ужгорода: що Фіцо каже про Україну
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 7 жовтня 2024 року приїхав до України, щоб провести другі міжурядові консультації неподалік від Ужгорода. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Про що говоритимуть Україна та Словаччина під час візиту Фіцо
7 жовтня Україна проводить другі міжурядові консультації з урядом Словаччини та прем'єр-міністром Робертом Фіцо. Обговорення, передусім, стосуватимуться дорожньої карти – плану спільних заходів, який країни підписали під час першого засідання, а саме у проєктах:
- інфраструктурного сектору;
- економіки;
- енергетичної безпеки.
«Значна частина імпорту електроенергії до України йде зі Словаччини, яка ніколи не відмовляла в допомозі», – сказав Денис Шмигаль.
Зокрема, за словами Шмигаля, Україна планує порушити такі питання:
- посилення підтримки мирного плану Володимира Зеленського;
- підтримка членства України в ЄС;
- розмінування українських територій;
- гуманітарна підтримка та відновлення України.
Окрім цього, українських прем’єр міністр сказав, що Україна та Словаччина продовжують тісно співпрацювати у сфері оборонних закупівель.
«Очікуємо на підписання двосторонніх документів між Україною та Словаччиною як продовження нашої політики «нового прагматизму», – зазначив Шмигаль.
Що Роберт Фіцо казав про Україну
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтримує членство України у Євросоюзі, водночас він виступає проти вступу України до НАТО. Враховуючи, що вступ нової країни до альянсу мають підтримати усі члени, Фіцо заявив:
«Поки я буду прем’єр-міністром Словацької Республіки, я керуватиму депутатами, яких я тримаю під політичним контролем, щоб вони ніколи не погоджувалися на членство України в НАТО».
За його словами, вступ України до НАТО був би добрим лише як основа для третьої світової війни.
Нагадаємо, Євросоюз може заморозити фінансування Словаччини у майже €13 млрд через відхід від норм демократії, а також через рішення прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо скасувати спеціальну прокуратуру, яка наглядала за деякими корупційними справами, пов’язаними з коштами ЄС.