Facebook Pixel

Міністра оборони Словаччини звинувачують у держзраді за передачу Україні озброєння

Словацький уряд звернувся до поліції з проханням розслідувати дії колишнього кабінету міністрів та міністра оборони Ярослава Надя через його рішення передати Україні винищувачі та систему протиповітряної оборони.

Про це повідомляє Reuters.

Новий уряд під керівництвом прем'єр-міністра Роберта Фіцо, який прийшов до влади в жовтні 2023 року, припинив військові поставки в Україну, хоча комерційні поставки продовжуються. Цей політичний поворот став різким контрастом до політики попереднього уряду, що минулого року передав Україні десяток винищувачів МіГ-29 російського виробництва та систему протиповітряної оборони КУБ.

Ігор Меліхер, державний секретар Міністерства оборони та член правлячої партії Smer-SD, заявив, що передача системи протиповітряної оборони розкрила повітряний простір Словаччини та поставила під загрозу громадян країни.

Quote«Я переконаний, що Ярослав Надь зрадив Словаччину», — сказав Меліхер під час брифінгу.

Міністерство оборони подало кримінальну скаргу на підозру у скоєнні злочинів саботажу або зради, зловживання владою та невиконання обов'язків експремʼєром Ярославом Надьом.

Ярослав Надь відкинув усі звинувачення і заявив, що прийняв би те саме рішення знову. Колишній міністр оборони України Олексій Резніков підтримав Надя, назвавши його «проактивним і професійним» під час перебування на посаді. Резніков зазначив, що всі дії Надя були спрямовані на забезпечення безпеки словацьких громадян.

Звинувачення проти Надя є відображенням глибокої поляризації на словацькій політичній сцені. Роберт Фіцо неодноразово звинувачував своїх попередників у проведенні кримінального переслідування проти своєї партії, коли він був в опозиції.

Подякувати 🎉